Один з найбільших нафтовиробників Об’єднаних Арабських Еміратів вирішив вийти з ОПЕК через війну на Близькому Сході та нафтовий шок, які вплинули на поставки нафти. Тепер таку можливість розглядає Ірак, який зазнав значних втрат через перекриття поставок з Перської затоки. Ірак розглядає вихід з картелю, якщо не отримає збільшену квоту видобутку. Нафта є головним джерелом доходу для Іраку, який має намір збільшити видобуток до 7 мільйонів барелів на добу. Об’єднані Арабські Емірати вийшли з ОПЕК також через суперечки з Саудівською Аравією щодо розміру квоти. Країни збільшують видобуток нафти, щоб компенсувати втрати та інвестувати у розвиток галузі.