Заступниця міністра економіки, довкілля та сільського господарства Дарія Марчак на конференції в Гданську зазначила, що в Україні є великий дефіцит робочої сили, хоча від 3,5 до 5 мільйонів людей працездатного віку залишаються поза ринком праці. Вона вказала, що багато підприємств не можуть знайти достатньо працівників і змушені закриватися через це. Марчак наголосила на необхідності створення умов для того, щоб ці люди отримали доступ до ринку праці, в тому числі люди з інвалідністю, ветерани, внутрішньо переміщені особи та жінки. Вона вважає, що важливо забезпечити можливості для професійної підготовки та перекваліфікації тим, хто цього потребує. Нагадаємо, що український ринок праці переживає значні зміни, коли недостача персоналу змушує фахівців шукати кращі умови роботи. Також була запущена цифрова платформа Додому для українців, які шукають роботу за кордоном.