Компанія Apple видалила з магазину App Store кілька важливих сервісів російського холдингу VK, зокрема Одноклассники, Дзен, пошту Mail.ru та мессенджер Max, без попередження. Представники VK назвали такі дії дискримінацією щодо мільйонів користувачів. Хоча програми, які вже встановлені на пристроях, продовжують працювати, користувачі втратять доступ до пуш-повідомлень. Російське Міністерство цифрового розвитку вважає ці дії Apple політично вмотивованими. Кремль стверджує, що це вже не перший випадок видалення російських додатків з App Store, що ставить під сумнів надійність компанії як постачальника комерційних послуг. Після отримання роз’яснень від Apple, російські відомства мають намір прийняти відповідні заходи щодо подальшої взаємодії з компанією. Представник Кремля порадив користувачам перейти на Android, щоб продовжити використовувати улюблені сервіси.