Україну незабаром очікує надзвичайна спека, яка разом із обстрілами російських сил та плановими ремонтами електростанцій може призвести до дефіциту електроенергії. Укренерго попереджає про можливі відключення світла у певні години, коли споживання електроенергії найвище. Спека може досягти до +40°C, що призведе до збільшення навантаження на енергосистему. Наразі триває плановий ремонт атомних електростанцій, що також може вплинути на постачання електроенергії. Однак, завдяки заходам, які були вжиті в останні роки, енергосистема стала більш стійкою до таких ситуацій.